Hidrolik Fitness

RELAX-JİM SPOR MERKEZİ

Yoğun iş temposu beraberinde getirdiği düzensiz ve sağlıksız beslenme bireylerde fizyolojik rahatsızlıklara neden olurken, aynı zamanda stres ve hareketsizlik ise psikolojik rahatsızlıklara ve postür (duruş) bozukluklarına neden olabilmektedir. Bunun dışında genlerimizde var olan zayıflıklar da bazı hastalıklara rastlamamıza sebep olmaktadır.

Relax-jim Hidrolik ekipmanları kadınların kas kütlesine uygun şekilde ve dirençte tasarlanmıştır. Bu makinalar da kas kütlesini büyütmeden kuvvetlenmesini sağlarsınız ve bu da size günlük yaşamınızda daha fazla enerji harcamanıza sebep olur; ayrıca vücudunuzun sıkılaşmasını sağlayarak ara istasyon hareketleriyle de yağ yakımınız sağlanır. Diğer egzersiz türlerine nazaran ilk günden sonra ağrıyla uyanmazsınız. Günlük 30 dakika hidrolik egzersiz sayesinde bütün vücudunuzu çalıştırmış oluyorsunuz ve bu sayede kendinizi daha dinç ve enerjik hissediyorsunuz. İstasyon çalışma türü olduğu için eğlencelidir ve motivasyonu yüksek tutar, güvenlidir ve zaman açısında ekonomiktir.

Spor vücutta bol endorfin, östrojen veya testesteron hormonu salgılanmasını sağlar. Bu da, kişinin kendisini psikolojik olarak daha iyi ve zinde hissetmesini sağlar. Vücudun forma girmesi de özgüveni arttırır, metabolizmayı hızlandırır, enerjiyi arttırır, uykuyu düzenler. Psikolojik iyileşme sağlayarak stres den uzaklaştırır. Daha sağlıklı ve hızlı düşünmeyi sağlar. Kalp ve damar sistemini güçlendirir. Uzun dönemli spor ile uğraşanların kanser ve kalp krizine yakalanma riski düşüktür. Hatırlatmakta yarar var ki hiç bir spor aleti veya hiçbir gıda takviyesi veya ilaç tüm aletler kullanılarak yapılan kompleks bir fitness antrenmanının yerine geçemez. Her yaştan kadınların uygulayabileceği hidrolik fitness sayesinde şeker ve tansiyon problemi olan kişilerde antrenörün yönlendirmesi sayesinde gönül rahatlığıyla sporlarını yapabilceklerdir.